DOSTOJANSTVEN OTPOR EKIPE STUDENTSKOG CENTRA PROTIV FTOS

By | 31. Marta 2017

STUDENTSKI CENTAR 3: 5 FTOS

Ekipa Studentskog centra pružila je dostojanstven otpor protiv ekipe FTOS koja važi za jednu od najboljih ekipa malonogometne lige. Iako su Hodžić i Huremović već u 4. i 5. minuti zatresli mrežu, Studentski centar se nije predao, naprotiv, Ahmetašević postiže dva pogodka kod rezultata 4:0. Kadrić za FTOS postiže 5. pogodak  u 21. minuti. Poraz je ublažio Alić postigavši pogodak u 30. minuti za konačni rezultat 5:3. Sve bolja i bolja igra Studentskog centra dovela ih je trenutno do 5. mjesta na tabeli i mogli bi mnogima pomrsiti račune.

ekonomija

U SUDARU IZMEĐU EKIPA MAŠINSTVA I RGGF-a, MAŠINCI IZVUKLI DEBLJI KRAJ

Derbi 12. kola bila je utakmica između ekipa Mašinskog i RGGF- a. Za mašince već u 2. minuti Ćosić postiže pogodak, u nastavku utakmice usljedilo je taktičko nadmudrivanje sa obje strane sve do 12. minute kada Ćosić postiže drugi gol za mašince. „Rudari2 su uvidjeli da je „vrag odnijeo šalu“ i krenuli žestoko sa napadima tako da je pritiskom koji su napravili uspjeli preko Demirovića u 13. i 14. minuti izjednačiti rezultat i otići na poluvrijeme rezultatom 2:2. Zadnjih pet minuta utakmice odlučilo je pobjednika, najprije za RGGF u 26. minuti Požegić a zatim u 26. i 28. minuti Bajraktarević donose pobjedu svojoj ekipi. U 30. minuti poraz ekipe mašinstva ublažio je svojim pogodkom Trakić za konačni rezultat 5:2. u korist ekipe RGGF- a.

TEHNOLOZIMA NEDOSTAJALO SREĆE PROTIV FILOZOFA

Prvo poluvrijeme prošlo je u korist ekipe Tehnološkog fakulteta, U listu strijelaca upisali su se Karić (1), Šarić (2) koji je došao kao pojačanje tehnolozima u drugom dijelu sezone i Ahmetović (1). Izgledalo je kao da bi utakmicu lako mogli privesti kraju u svoju korist. Golom Bašića za Filozofe otišlo se na poluvrijeme rezultatom 4:1. U drugom poluvremenu račune ekipe Tehnologije pomrsio je protivnički igrač Akeljić koji je postigao het – trik, ukoliko dodamo i još jedan gol Bašića iz 23. minute rezultat od 5:5 donijeo je po jedan bod objema ekipama.

ZAMALO PODJELA BODOVA IZMEĐU EKIPA ERF-a i MIX- a

Ekipa ERF-a u najjačem sastavu izašla je na teren možda i potcjenivši ekipu MIX-a što ih je vrlo lako moglo koštati bodova na tabeli i definitivno gubljenje eventualnog osvajanja lige. Dobro postavljena odbrana i transformacija sastava prilikom napada ekipa MIX -a unjela je nervozu među igrače ERF- a. Golovima Ahmetaševića ERF poveo je sa 2:0, Zulić u 15. minuti postiže pogodak za ekipu MIX-a i sa rezultatom 2:1 otišlo se na poluvrijeme. Ekipa MIX- a imala je dosta dobrih prilika ali nedostajao im je završni udarac, u 20. minuti Jašarević izjednačava rezultat na 2:2. U daljem toku utakmice došla je do izražaja odbrana ekipe MIX- a koja nije dozvoljavala protivničkoj ekipi da napravi bilo kakvu ozbiljniju šansu. Nesretnim golom po ekipu MIX – a koji je postigao Jović utakmica je završena rezultatom 3:2. u korist ERF- a. Derbi sljedećeg 13. kola svakako će biti utakmica između ekipa ERF- a i RGGF-a koja će možda odlučiti i prvorangiranog na tabeli.

10. MIX 12 2 1 9 41 61 -20 7

* UT – Broj odigranih utakmica, POB – Broj ostvarenih pobjeda, NER – neriješenih utakmice, POR – Broj poraza, GPO – Broj postignutih golova, GPR – Broj primljenih golova, GR-Gol razlika, BOD – Broj Bodova.