EKIPA PMF –A OČITALA LEKCIJU EKIPI ERF- A

By | 25. Aprila 2017

Najveće iznenađenje 15. kola bila je utakmica između PMF-a i ERF –a gdje su „Prirodnjaci” slavili rezultatom 6:1.  Očito se vidjelo da je ekipa ERF-a tehničko – taktički  nadigrana i da sada nakon ovog poraza definitivno gube utrku za 1. mjesto na tabeli. „Prirodnjaci” igru su zasnivali na dobro postavljenoj odbrani i konta napadima koje je veoma uspješno realizirao Smajić postigavši svih šest golova za svoju ekipu. Nedostatak možda najboljeg igrača ERF-a Jovića vjerovatno je doprinjeo slaboj igri i velikim porazom, čak ni Ahmetašević nije uspio pospremiti niti jednu loptu u protivnički gol. Veliku požrtvovanost pružila je ekipa PMF-a a posebno se pored Smajića strijelca svih golova istakako se golman Mačak koji je zaustavljao realizaciju svih akcija ekipe ERF- a.

Ekipa RGGF-a utakmicu protiv Studentskog centra dobila je službenim rezultatom 3:0 jer ekipa Studentskog centra nije bila u punom sastavu.

14886334_1225597380835190_191768531_n

TEHNOLOGIJA UBILJEŽILA PETU POBJEDU I NOVA TRI BODA

Iako je ekipa MIX-a prva povela u 3. minuti slavlje nije dugo trajalo, Ahmetović postiže izjednačujući pogodak već u 4. minuti. Zatim je nastupio presing ekipe Tehnološkog fakulteta što je rezultiralo u 9. minuti pogodkom Karića za vodstvo od 2:1. MIX izjednačuje golom Šabića u 15. minuti i sa rezultatom 2:2 otišlo se na poluvrijeme.

Treći pobjedonosni gol za ekipu Tehnologije postigao je Softić u 30. minuti i tako donijeo pobjedu i tri nova boda.

DŽIBRIĆ 4 POGODKA ZA FTOS

Od utakmice između ekipa FTOS-a i Mašinstva očekivalo se mnogo više. Mašinci nisu pružili najbolje od sebe, tako da je usljedio pravi potop rezultatom 8:2 za FTOS. Kadrić je postigao 3 pogodka a Džibrić 5 za FTOS. Poraz  su ublažili Čosić u 11. minuti i Btković u 13. minuti. Mašinci bu u preostalim kolima morali ubaciti u petu brzinu ukoliko misle zadržati treće mjesto na tabeli.