POBJEDA I PORAZ EKIPE ERF PROTIV FTOS 5:5

By | 18. Decembra 2017

Obje ekipe su se dugo tehničko- taktički pripremale za ovaj susret. S jedne strane ekipa FTOS oslabljenja bez najboljeg igrača Salkića (crveni karton iz prethodnog kola) s druge strane ekipa ERF-a u punom sastavu, izuzetno motivisana od kapitena Mrkonjića iznenadila je prvenstveno protivnika  a kasnije sama sebe. Animozitet ove dvije ekipe vuće se još od prve sezone malonogometne lige koji ne prestaje do dana današnjeg. Zasanjani san ekipi ERF-a nikad nije bio bliži da postane stvarnost. Prvo poluvrijeme završeno je 3:1 u korist ekipe ERF-a. U narednih 10 minuta drugog poluvremena postižu još dva pogodka za rezultat 5:1, igrači ERF-a mogli su osjetiti pobjedu u zraku. Da se utakmica igra punih „90“ minuta dokaz je pet posljednih minuta utakmice kada je ekipa FTOS uspjela napraviti pravo čudo. U tih pet minuta postizanje svakog gola od strane ekipe FTOS-a bio je hladan tuš igračima i navijačima ERF-a. Kod rezultata 5:4 i jedne minute do kraja neočekivano Haris Đug postiže izjednačujući gol, ovaj igrač koji je bio zapostavljen od strane ERF-a možda ih je koštao pobjede postigavši ukupno 3 gola. „Pobjeda“ ekipe ERF-a je osvajanje jednog boda a „poraz“ olako za njih izgubljena utakmica. Čak ni navijači ERF-a pod rukovdstvom prof. Edine Šarić koji su bili šesti igrač nisu im mogli pomoći.

25299405_1025158907624352_8427207221624021089_n

FILOZOFIJA ODIGRALA UTAKMICU NA „APARATIMA“

Oslabljenoj ekipi Filozofije pod hitno je potrebna „infuzija“, dijagnoza je potvrđena, definitivno im treba jedan igrač poput Bašića koji na njihovu žalost više ne igra. Čak ni Šabotić sa svojim faudbalskim iskustvom nije uspio učiniti ništa da bi ova utakmica rezultatski bila izjednačena. Kapiten PMF-a Kunosić iako nije postigao niti jedan pogodak uspio je postaviti tehničko – taktički ekipu tako da postigne najbolji učinak, a to je u ovom slučaju rezultat od 7:1. Ubojita ljevica Smajića postigla je 4 gola, za PMF golove su još postigli Šabić (1), Baraković (1), Omerović (1). Počasni gol za Filozofe postigao je Akeljić u 26. minuti. Objema ekipama se ne piše dobro sljedeće kolo, jer PMF se sastaje sa „tvrdim“ Mašincima a ekipa Filozofije sa mnogo boljim Tehnolozima.

m_IMG_1614

TEHNOLOZI NOVIM TEHNOLOŠKIM PROCESOM SAVLADALI RUDARE

Ekipa RGGF-a teško ove sezone može osvojiti naslov prvaka ali da će uvesti nemir i pobrkati račune mnogim ekipama za drugo i treće mjesto to sigurno. Tehnologija je povela u 3. minuti golom Mujanovića, Rudari su već svojom poznatom igrom uspjeli izjednačiti u 10. minuti golom Požegića. „Utabanom stazom“ Rudari dolaze u vodstvo kada je Požegić ponovo zatresao protivničku mrežu u 17. minuti. Vodstvo od 2:1 Rudara prekinuo je Karić i vratio igru na početak. Pobjednički gol za Tehnologe postigao je Šarić donijevši svojoj ekipi tri vrijedna boda. Konačan rezultat 3:2. Rudari u sljedećem kolu dočekuju ekipu ERF-a, tako da će biti zanimljivo pogledati ovu utakmicu i način na koji će kapiteni obje ekipe postaviti igru.

MAŠINCI SE PROŠETALI TERENOM

Nakon poraza iz prethodnog kola protiv ekipe FTOS-a ovo kolo je za Mašince bilo kao malo jača rekreacija iako se ekipa Studentskog centra izuzetno zalagala i davala maksimum na terenu. Definitivno se vidi razlika u kvaliteti među prvih pet ekipa među kojima su Mašinsci i zadnjih pet (Studentski centar) ekipa na tabeli. Konačan rezultat 7:2 u korist Mašinaca. Golove za ekipu Mašinskog fakulteta postigli su: Čosić (2), Trakić (2), Nasić (1), Halilović (1), za ekipu Studentskog centra: Sakić (2).

Studentski centar priliku  za osvajanje bodova mogao bi tražiti u sljedećem kolu kada se sastaju sa ekipom Medicinskog fakulteta.

DRAMA NA UTAKMICI MEDICINA : EKONOMIJA

Kada je utakmica krenulo nije se ni moglo naslutiti da će ekipa Ekonomskog fakulteta dvije minute prije kraja napustiti utakmicu. Medicina je bila dosta bolja ponajviše zahvaljujući Hajdareviću koji je čak šest puta zatresao mrežu protivnika. Doktori su pronašli „lijek“ za ekipu Ekonomskog fakulteta a da li imaju za Studentski centar sa kojim će se susresti u sljedećem kolu morat ćemo pričekati. Golove za ekipu Ekonomskog fakulteta postigli su: Đafić (1), Pavić (1), Kozarević (1), Babajić (2), za ekipu Medicinskog fakulteta: Hajdarević (6), Altumbabić (1), Isović (2), Ahmetačvić (1).

10. STUDENTSKI CENTAR 8 0 1 7 16 59 -43 1

* UT – Broj odigranih utakmica, POB – Broj ostvarenih pobjeda, NER – neriješenih utakmice, POR – Broj poraza, GPO – Broj postignutih golova, GPR – Broj primljenih golova, GR-Gol razlika, BOD – Broj Bodova.