POČELA PETA SEZONA MALONOGOMETNE LIGE ZA ZAPOSLENIKE UNIVERZITETA U TUZLI

By | 18. Oktobra 2018

U okviru 1. kola Lige za zaposlenike viđene su sjajne utakmice. Još jednom ova liga pokazala se kao pun pogodak i da uposlenici UNTZ  su odlični mali fudbaleri. Krenimo redom sa utakmicama prvog kola.

EKONOMIJA IZNENAĐENJE KOLA

Sjajan susret koji je na kraju uz mnogo golova završen rezultatom 7:7. Povela je Ekonomija preko Babajića već u 2. minuti susreta, međutim Tehnologija se nije predavala i u 7. minuti preko Karića poravnala je rezultat na 1:1. Dvije minute kasnije Kozarević ponovo dovodi Ekonomiju u vodstvo. I kada su svi pomislili da će Ekonomija na odmor otići sa prednošću, veliki preokret Tehnologije. Golovima Kahvedžića u 11 i 14. minuti Tehnolozi odlaze na odmori sa prednošću od 3:2.

44202332_315115915946282_6278758371571007488_n

Odlično je krenulo u nastavku susreta za domaći tim, Mujanović nakon jedne akcije pogađa za 4:2, igrala se 16. minuta. Brzo je se Ekonomija oporavila od šoka pa preko Jahića u 19. minuti, smanjuje rezultat na 4:3, da bi u idućem napadu u istoj minuti Mustafić povećao prednost Tehnologije na 5:3. Izuzetno borbeni Ekonomisti preko Pavića u 20 i Kozarevića u 22.minuti poravnjavaju rezultat na 5:5. Da bi nakon jedne akcije u 26. minuti Babajić pogodio za 6:5, međutim radost nije dugo trajala i Kahvedzić u 27. minuti pogađa za 6:6. Prava Drama u posljednim trenutcima susreta prvo je Babajić ponovo doveo Ekonomiju u prednost, da bih Pavić bukvalno u posljednjim sekundama susreta pogodio vlastitu mrežu za nevjerovatnih 7:7. Zaista izvanredan susret ove dvije ekipe, možda je realan rezultat i neriješeno, međutim da je pobjeda otišla na stranu bilo koje ekipe nebi bilo nezasluženo.

44245427_2493662733977067_406697114752516096_n

FILOZOFIJA- ERF 0:5 (SLUŽBENO)

PMF- MAŠINSTVO 4:8 (0:5 SLUŽBENO)

Sjajno su Mašinci odigrali ovaj susret dominirali u svakom segmentu malog fudbala i na kraju upisali pobjedu od 8:4. Međutim nakon dodatnog pregleda komisije koja je zadužena za regularnost takmičenja ustanovljeno je da je igrač Mašinstva Germić neregistrovan fudbaler i da nema pravo nastupa. Pobjeda je dodjeljenja ekipi PMF službenim rezultatom 5:0.

44385746_2065143523798226_1203879174155010048_n

RGGF- MEDICINA 5:2 (1:1)

Još jedan dobar susret viđen je u srazu RGGF i Medicine. Odlično su počeli susret popularni Medicinari i već preko Harčinovića u 4. minuti došli u vodstvo. Dugo je trebalo RGGF da izjednači, a to je uspjelo pred sami kraj poluvremena, kada se Omerović najbolje snašao i pogodio mrežu Medicinara u 14.minuti. Ujedno to je bio rezultat prvog poluvremena.

44339428_300156977247113_8127403950371504128_n

U nastavku susreta Demirović u 19 i 22. minuti povećava vodstvo RGGF-a na 3:1, da bi Altarac u 25. minuti smanjio na 3:2. Dvije minute kasnije ponovo Halilčević donosi RGGF dva gola prednosti, a u posljednjem minutu Demirović stavlja tačku na „i” u ovom susretu za pobjedu od 5:2.

9. FTOS 0 0 0 0 0 0 0 0

* UT – Broj odigranih utakmica, POB – Broj ostvarenih pobjeda, NER – neriješenih utakmice, POR – Broj poraza, GPO – Broj postignutih golova, GPR – Broj primljenih golova, GR-Gol razlika, BOD – Broj Bodova.