DRUGO KOLO MALONOGOMETNE LIGE REZULTATSKI NEIZVJESNO

By | 21. Oktobra 2016

U srijedu 19.10.2016. godine u Univerzitetskoj dvorani odigrano je II kolo Malonogometne lige za zaposlenike. Za ovo kolo možemo reči da je bilo rezultatski dosta neizvjesnije u odnosu na prvo. Dosta želje, žara i borbe za bodovima na tabeli vidjelo se u svakoj utakmici. Ekipe polako ulaze u formu, analiziraju svoje protivnike i daju maksimum na terenu.

slika-1

Prva utakmica između ekipa Edukacijsko – rehabilitacijsko fakulteta (ERF) i Fakulteta za tjelesni odgoj i sport (FTOS) nije odigrana iz razloga što su određeni igrači ekipe FTOS bili povrijeđeni, tako da je ekipa ERF – a ubilježila tri boda za zelenim stolom.

slika-5

Ubjedljivo najveću gol razliku u ovom kolu postigla je ekipa RGGF- a koja je rezultatom 5:0 savladala ekipu MIX. Strijelci za RGGF su bili Požegić (2), Bajraktarević (1), Demirović (2).

U trećoj utakmici, iako je PMF poveo sa 2:0 protiv ekipe Filozofskog fakulteta desio se preokret. Het – trik Bašića, naboljeg igrača Filozofa zatim pogodak Akeljića i Gurde donijeli su tri boda Filozofima. Strijelci za PMF: Omerbegović (2), Smajić (1) i Baraković (1). Konačan rezultat Filozofija 5 : 4 PMF.

slika-4

Ništa manje nije bila neizvjesna i utakmica između Mašinaca i Tehnologa. Tehnolozi su poveli u sedmoj minuti golom Ahmetovića, vodstvo je trajalo do jedanaeste minute kada je Trakić izjednačio. Očigledno da su Mašinci podcjenili ekipu Tehnologa što je rezultiralo veoma tijesnom pobjedom. Het – trik Trakića, dva pogotka Butkovića i jedan Nasića bilo je dovoljno za pobjedu rezultatom 6:4. Tehnologija se pokazala kao veoma tvrd orah, strijelci su bili: Ahmetović (2), Čivić (1) i Karić (1).

slika-7

Jedino nerješen rezultat desio se između ekipa Studentskog centra i Ekonomije, ali obje ekipe su zatresle protivničku mrežu po šest puta. U drugo poluvrijeme se ušlo sa rezultatom iz prvog dijela utakmice 1:0 u korist Studentskog centra pogotkom Ahmetaševića. Zatim su usljedili golovi na obje strane, het – trik napravili su Hajdaravić u Studentskom centru i Babajić za Ekonomiju. Konačan rezultat 6:6 kako kažu iz gledališta možda i najrealniji.

10. TEHNOLOŠKI FAKULTET 2 0 0 2 4 15 -11 0

* UT – Broj odigranih utakmica, POB – Broj ostvarenih pobjeda, NER – neriješenih utakmice, POR – Broj poraza, GPO – Broj postignutih golova, GPR – Broj primljenih golova, GR-Gol razlika, BOD – Broj Bodova.