ODIGRANA ODBOJKAŠKA REVIJALNA UTAKMICA POVODOM 40 GODINA POSTOJANJA I RADA UNIVERZITETA U TUZLI

By | 28. Oktobra 2016

Povodom obilježavanja 40 godina postojanja i rada Univerziteta u Tuzli 27.10.2016. godine u Univerzitetskoj dvorani odigrana je revijalna utakmica između zaposlenica Univerziteta u Tuzli i JZU «Univerzitetskog kliničkog centra» Tuzla. Odbojkaška sekcija zaposlenica koja egzistira već godinu dana u okviru Univerzitetskog sportskog društva odigrala je i svoju premijerno prvu utakmicu. Iako je utakmica bila revijalnog karaktera nije nedostajalo želje za pobjedom u obje ekipe.

image-0-02-05-8c4d8252bf32bcd46a4040727b0cc03e58136f9e890cb2a274079b03aa45e2b0-v

U prvom setu zaposlenice   JZU «UKC» Tuzla su uspjele pokazati bolju igru što se vidjelo i po rezultatu 25:6. Drugi set je pružio dosta zanimljiviju i neizvjesniju igru što je publika znala nagraditi i gromoglasnim navijanjem i aplauzom, zaposlenice Univerziteta u Tuzli su dobile ovaj set 25:22. Treći set bez velikih problema dobile su zaposlenice JZU «UKC» rezultatom 25:5, dok su u četvrtom zaposlenice Univerziteta u Tuzli pružile veći otpor koji je na njihovu žalost bio nedovoljan da produže meč. Rezultat u četvrtom setu bio je 25:22 što je donijelo pobjedu zaposlenicama Sindikalnog sportskog društva JZU «UKC» 3:1 u setovima.

Za selekciju Univerziteta nastupile su: Adaleta Softić, Zahida Ademović, Dragana Mitrović, Zarfa Hrnjić – Kuduzović, Sanela Halidović, Melika Muratović, Alma Muratović, Nedima Dudić, Majda Srabović, Emina Imširović, Nerma Pezerović – Ridžić i Amra Isaković.

Za selekciju Sindikalnog sportskog društva JZU «UKC» nastupile su: Mirsada Korlatović, Azra Salković, Edina Šahomerović, Almira Zulić, Aida Dropić, Lejla Hasić, Mirsada Selimović.

image-0-02-05-3fbd7cdf19fc627cd27430ab7760291dd36cde1ac6591928e448b47b0c681f25-v

Predstavnici Univerzitetskog spoortskog društva i Sindikalnog sportskog društva JZU «UKC» izrazili su zadovoljstvo realizacijom ovakve sportske aktivnosti i nadaju se da će ih biti još više u budućnosti te da će usljediti potpisivanje sporazuma o saradnji ova dva sportska društva.

Organizatori: Centar za sport, Fakultet za tjelesni odgoj i sport, Univerzitetsko sportsko društvo i Unija studenata UNTZ.